tabnakostan

سونامی ریزگردها و منطق تاخیر دو ساعته ادارات !
امروز تصمیم گیری ستاد بحران استان های خوزستان ،کرمانشاه،لرستان ،تهران و دیگر‌ مناطق درگیر ولو با غلظت پایین تر از ایلام ،تعطیلی مدارس و ادارات بود ،اما استان تافته جدا بافته ایلام که مرکز اصلی درگیری این پدیده آسیب زا محسوب می شود ،انگار جنس ریه کارمندانش از چرم است!
دستگاههای نظارتی ورود کنند/مافیای قاچاق در استان جدی گرفته شود
انتظار می رود دستگاههای مرتبط با ورود فنی و هوشمندانه و با مداقه هوشمندانه در این کیس حساس ،موضوع را در چتر رصد خود قرار داده تا با شناسایی مسیرهای زدو بند و قاچاق مانع از ورود منافع و حقوق ملت به حلقوم سوداگران و مافیای قاچاق آرد شوند .
مینی ان جی ال تهدید یا فرصت / پس پتروشیمی دهلران چه خواهد شد ؟
در زمان کلنگ زنی پتروشیمی و ان جی ال دهلران قرار شد که روزانه گاز شیرین چشمه خوش دهلران ، گاز ترش میدان نفتی آذر ، گاز ترش میدان نفتی بنگستان خوزستان و گاز شیرین آسماری به ان جی ال دهلران تزریق و خوراک پتروشیمی دهلران تامین شود اما در سفر بهرام نیار استاندار ایلام وعلیزاده نماینده مردم و بازدید از مینی ان جی ال و انتقال گاز شیرین به عنوان خوارک پتروشیمی ایلام این سئوال مطرح می شود آیا انتقال گاز شیرین به پتروشیمی ایلام تا زمان بهره برداری از ان جی ال و پتروشیمی دهلران است یا نه ؟
به نفع مردم/با نگاهی به طرح تغییر پرداخت یارانه کالاهای اساسی
تغییر شیوه پرداخت یارانه مردم یا همان پرداخت یارانه در مقصد آثار مثبتی بر اقتصاد مردم بر جایی خواهد گذاشت که از جمله آثار این تغییر ریل که با اصلاح ساختار اقتصاد کشور پیش بینی شده است ریشه کن شدن فساد در مسیر پرداخت یارانه ها به واردات کالاهای اساسی است .
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
پسا کرونا ، تثبیت یادگیری و جهادی ها + فیلم
از جمله طرح های پسا کرونا در آموزش و پرورش ، طرح جبران و تثبیت یادگیری است که مدتی است در حال اجراست که بر اساس این طرح ، دانش آموزانی که بیشترین مشکلات یادگیری را دارند شناسایی و در کلاس هایی فراتر از برنامه کلاسی خود در مدرسه ، شرکت می کنند .
چه کسی پاسخگوی این دختر جوان طلبه است؟
بی عدالتی در امور فرهنگی ! / مساجد طبقاتی بدون نمازگزار و جوانانی که از نبود مسجد به فساد کشیده می شوند! + فیلم
یک دختر جوان طلبه در روستای تاریخی لما در شهرستان بویراحمد ، معتقد است که بی عدالتی فرهنگی در استان زیاد است به عنوان مثال در حالی که در برخی روستاها برنامه های فرهنگی متعددی انجام می شود اما در برخی دیگر بی توجهی مشهود است.
معاون پشتیبانی اداره آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد/ عزت خواه: اموال بیت المال باید به آموزش و پرورش برگردانده شود
معاون جدید توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل و جمعی از فرهنگیان در یاسوج برگزار شد.
متفاوت ترین آئین گرامیداشت هفته معلم در حاشیه شهر یاسوج + فیلم و تصاویر
همزمان با روزهای پایانی هفته معلم آئین بزرگداشتی به همراه تجلیل از معلمین آموزشگاه شهید رضایی مزدک از مدارس حاشیه شهر یاسوج با حضور مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد برگزار شد .
خودکشی دانش آموز سیزده ساله ایلامی ریشه در کدامین بحران دارد ؟/راستی مقصر کیست ؟!خانه یا مدرسه ؟!
حال که این پدیده اسفبار خود ریشه در نحوه مواجهه کادر تربیتی مدرسه با یک دانش آموز نوجوان که شلوغ کاری در این سن بخش جدایی ناپذیر روحیه اوست ،باید چکار کرد؟!
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می‌دهد
شو سواره سوارکاران برخی استان های کشور در یاسوج / هنرنمایی دختر بویراحمدی با اسب + فیلم
جشنواره شو سواره (سوارکاری) با هنرنمایی سوارکاران آقا و بانو با حضور سوارکارانی از برخی استان‌ها در شهر یاسوج برگزار شد.
انتصاب مدیران ضعیف به البرز به شیوه چراغ خاموش!
6 ماه از انتصاب استاندار البرز گذشت، در این مدت شاهد شوهای تبلیغاتی و حضور استاندار در مراسمات و دیدارهای متعدد و دمیدن در بوق رسانه ها از این دیدارهای بی حاصل برای مردم هستیم؛ اما آنچه در زیر پوست این شوهای تبلیغاتی میگذرد حضور و انتصاب مدیران بسیار ضعیف در جای جای ادارات کل استان هستیم که اکثر این مدیران نه سابقه قابل قبولی برای مسئولیت در استانی استراتژیک مانند البرز را دارند نه شناخت کافی از استان، این درحالی است که کمترین نقشی به نیروهای توانمند بومی در میان ادارات تاثیرگذار استان دیده نمی‌شود.
ساز ناکوک شرکت های منطقه در جذب نیرو بومی به گوش می رسد / در پتروشیمی دهلران چه خبر است
در جنوب استان ایلام ودر پتروشیمی دهلران هم گویا ساز ناکوک شرکت ها در بحث جذب نیرو آرام آرام به رول خارج از شرایط تعیین شده کمیته کارگری استان و شهرستان سوق پیدا کرده است و برخی افراد هم نقش کد خدا را بازی می کنند درهنگام جذب !
جلوه هایی از حضور مردم کردستان در روز قدس
مردم کردستان بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس به تمام جهانیان نشان دادند که دشمنان هیچگاه نمیتوانند حرکتی در برابر اتحاد و همبستگی مسلمانان انجام دهند .
گزارش متفاوت تابناک از روز قدس در یاسوج! + فیلم
تابناک کهگیلویه و بویراحمد از مردم و مسئولان پرسیده است که با چهار کلمه (لر، لرکه،برنو و اسرائیل ) جمله بسازند.
ضرورت توجه مسئولان به سلامت مردم / کشتارگاه غیر بهداشتی دام شهرداری  دهلران را دریابید !
انباشت فاضلاب شهری ، خاکی بودن اطراف ، پرسه زدن انواع سگ‌های ولگرد و در موارد نیز کفتار وجمع شدن انواع پشه به خاطر دفع و رها سازی غیر بهداشتی لاشه های دام های ذبح شده ، نبود پیش سردن برای گوشت قصابان ، وفضای نامناسب کشتارگاه غیر بهداشتی بودن هر بیننده‌ای را متأثر می‌کند.
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
یک نرخ عجیب از تهران تا چرام ! / نه فرماندار را می‌شناسیم نه استاندار را! /  درخواست از دادستان چرام برای ورود به موضوع / مجلس انقلابی کجاست؟! + فیلم
آنگونه که برخی از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در شهرستان چرام می‌گویند افزایش بی سابقه قیمت شن و ماسه در کنار افزایش قیمت دیگر مصالح مانند سیمان، عملا بازار فروش تولیدات آن‌ها را با رکودی بی سابقه مواجه کرده است!
ما فقط ادعا داریم ،شهر وشهروندان برایمان مهم نیست /بگذارید شهردار شروع کند ،بعد
ما دنبال چی هستیم ؟!مگر غیر از این است که شورای شهر بخاطر شهر و تامین منافع شهروندان می بایست دو سال پیش شهردار شهر را انتخاب می کرد ولی بارها به درب بسته حاشیه ها خورد ؟!
رونمایی از نمایندگان نامریی ایلام !
خوب ما چاره ای جز این نداریم که اعلام کنیم که ما دو دسته نماینده مجلس داریم، یک دسته که پیدایند و می بینم و دسته ای که دیده نمی شوند و نامریی هستند !
یک دست صدا ندارد !
در حدود یک سال گذشته متاسفانه علی رغم واضح بودن ضعف نمایندگان و استاندار در امور مهمی مانند بودجه یا مدیریت مسیر توسعه اما مشاهده نشد که این دو حوزه از تجربه افرادی که سابقه و علم این امور مهم را دارند ، مشورت و بهره ای ببرند !
خودروهای داخلی با افزایش مدت گارانتی با خارجی ها رقابت پذیر شدند!!!
هنوز چند روزی از سخنان نماینده مرودشت در مجلس در مورد وضعیت مافیایی خودروسازی در کشور نگذشته که حالا نماینده فسا معتقد است اقدامات صورت گرفته‌ي خودروسازان در خصوص افزایش مدت زمان گارانتی به سه سال در جهت افزایش اعتماد و رضایت مردم و همچنین رقابت پذیر کردن آنها با خودروهای خارجی در صورت واردات بسیار موثر بوده است!!!
افشاگری نماینده صومعه سرا از تغییر بودجه کهگیلویه و بویراحمد / واکنش روشنفکر : به تمام مراجع قانونی شکایت می کنم
دلخوش : هم اکنون سهم برخی استان ها به این صورت تغییر کرده، استان کهکیلویه و بویراحمد منفی 14 درصد ، مگر می شود بعد از نوشتن قانون بودجه به جداول آن دست بزنیم بنابراین باید این مهم بررسی شود که کدام قسمت این جداول را دستکاری کرده است.
تجمع اعتراضی کارکنان استانداری / نامشخص بودن وضعیت معاونت توسعه حاشیه جدید + فیلم
ساعاتی پیش کارکنان استانداری کهکیلویه و بویراحمد در محوطه استانداری تجمع اعتراضی برگزار کردند این در حالی است که نامشخص بودن وضعیت معاونت توسعه، به حاشیه جدید استانداری تبدیل شده است.
تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
تلاش عجیب خانواده ها برای بیکاری فرزندان خود! / توصیه به مدیران متوسطه اول / متقاضیان پزشکی که به کار در پمپ بنزین رضایت می دهند!
از ۱۵ هزار دانش آموز رشته علوم تجربی در استان تنها یک هزار نفر موفق به راهیابی در دانشگاه‌های مرتبط با این رشته شده اند و حدود ۱۴ هزار نفر از این دانش آموزان عملا از تحقق اهداف خود در انتخاب رشته تحصیلی تجربی باز مانده اند!
دغدغه واقع گرایانه استاندار ایلام :اگر بحران را مدیریت نکنیم ،بحران ما را مدیریت خواهد کرد
همانگونه که استاندار ایلام دغدغه مندانه به آن تاکید ورزیده اند ،باید قبل از آغاز فصل گرما و افزایش استفاده از منابع آبی که می تواند منشأ شکل گیری تنش ها و بحران هایی در استان شود ،برای کنترل و مدیریت بحران های پیش رو برنامه ریزی لازم صورت پذیرد .
پس از حواشی اخیر
توصیه دکتر نیک اقبالی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی / قوم گرایی اوج می گیرد ؟!
دکتر نیک اقبالی خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی : پیوسته خدای یگانه را حاضر و ناظر بدانند و وقت خود را صرف جلسات بیهوده و مشاوره با افراد با حب و بغض و مرسوم طایفه گری منطقه ننمایند.
خانه تکانی در دولت بزودی؟ / استاندار کهگیلویه و بویراحمد تغییر می کند ؟!
در خصوص استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نشانه های وجود دارد که هم می تواند صحت ادعای بالا را تایید کند و یا اینکه اگر چنین ادعایی در زمان حال صحت نداشته باشد اما می تواند پاشنه آشیلی برای احمدزاده در روزها ، هفته ها و یا ماه های آینده باشد !
توصیه ای به تصمیم گیران آموزش وپرورش استان ایلام/اهمیت آپ را درک کنید !
توصیه ما به بازیگزان این عرصه چیزی جز تغییر نگاه و بازگردان اهمیت و جایگاه این دستگاه و قرار دادنش در زاویه دید نیست !تا اهمیت آموزش و پرورش را درک کنند و بر اساس آن درک برای آن تصمیم بگیرندو سیاست بتراشند!
تورم افسار گسیخته در استان و برچسب کالاها در بازرگام یاسوج :
یکی از راه های کاهش قیمت در کنار اطمینان بخشی به مصرف کننده برای اصالت و کیفیت کالا ، استفاده از برخی ظرفیت هایی مانند سامانه "بازرگام" است که به صورت اینترنتی و با نظارت مستقیم دولت اقدام به توزیع کالا می کند .
تابناک گزارش می دهد؛
سناریوی تعطیلی
یک سال است که مسولین شهرستان لنده از راه اندازی این کارخانه خبر میدهند امّا به دلایل مختلف این کارخانه نتوانسته آن چنان که می بایست درعمران وآبادانی شهرستان لنده و کاهش هزینه های این بخش موثر باشد و همواره حرف وحدیث هایی را به دنبال داشته است.
قابل توجه استاندار و نماینده کهگیلویه
۲۰۰ + ۱۳۰ میلیارد اعتبار جنجالی‌ترین پروژه چرام درمسیر برگشت!
نکته مهم‌تر اینکه علاوه بر ۲۰۰ میلیارد ریال پول نقد تخصیص داده شده و موجود در حساب دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای بیمارستان چرام، ۱۳۰ میلیارد ریال دیگر هم تخصیص داده شده که جمعا ۳۳۰ میلیارد اعتبار نقد برای این پروژه موجود است !