استاندار گلستان با اشاره به ثبات شیوع کرونا در استان، گفت: هدف ما واکسیناسیون عموم واجدین شرایط در استان است تا بتوانیم زمینه کاهش بیش از پیش محدودیت‌ها را فراهم آوریم.
کد خبر: ۱۰۰۲۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷ 16 October 2021

هادی حق‌شناس ظهر امروز در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: هدف ما واکسیناسیون عموم واجدین شرایط در استان است تا بتوانیم زمینه کاهش بیش از پیش محدودیت‌ها را فراهم آوریم.

وی افزود: برای بازگشایی مدارس نیازمند اجرای کامل واکسیناسون در بین معلمان و دانش آموزان هستیم و امیدواریم با اهتمام والدین هرچه سریع‌تر زمینه بازگشایی مدارس و مراکز علمی فراهم شود.

حق‌شناس گفت: خوشبختانه روند اجرای فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون در استان رو به بهبود است و در حال حاضر شهرستان‌های قرمز و نارنجی در استان وجود ندارد و شهرستان‌های گرگان، علی‌آبادکتول، آق‌قلا، بندرگز و مینودشت در وضعیت زرد و 9 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

استاندار گلستان گفت: در حال حاضر 181 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 39 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و 11 نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل‌اند و در شبانه روز گذشته نیز یک گلستانی فوت شده است.

وی اظهار کرد: نزدیک به نیمی از اصناف تاکنون واکسن نزده‌اند و در هفته‌های آینده روالی اعلام خواهد شده که اصناف بدون واکسیناسیون حق فعالیت شغلی ندارند و کارمندان نیز بدون دریافت واکسن اجازه حضور در محل کار را نخواهند داشت و عدم حضور آنان غیبت محسوب می‌شود.

حق‌شناس گفت: مجموع جامعه هدف واکسیناسیون استان بیش از یک میلیون و 455 هزار نفر هستند که تاکنون بیش از یک میلیون و 17 هزار دُز واکسن نوبت اول تزریق شده و بیش از 495 هزار نفر هر دو دُز را دریافت کردند.

49 درصد جمعیت مشمول واکسن کرونا زده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان همچنین در این جلسه اظهارداشت: تاکنون یک میلیون و 17 هزار و 674 نفر دُز نخست واکسن را دریافت کرده اند که معادل 70 درصد واجدان شرایط دریافت واکسن است.

ناهید جعفری هم‌چنین گفت: تا صبح امروز 14 هزار و 419 فرد کمتر از 18 سال گلستانی که حدود 49 درصد جمعیت این رده سنی است واکسن زده‌اند.

جعفری گفت: 181 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 32 بیمار جدید هستند. 39 نفر آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه هستندکه 11 نفر برای تنفس بهتر از ونتیلاتور کمک می‌گیرند و در 24 ساعت گذشته یک نفر در گلستان بر اثر کرونا فوت شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان افزود: هم اکنون شهر‌های گرگان، علی آباد، آق قلا، مینودشت و بندرگز به لحاظ رنگ بندی کرونایی زرد است و رنگ 9 شهرستان دیگر آبی است.

وی اظهار کرد: هرچه سرعت واکسیناسیون مردم بیشتر باشد و شیوه نامه های بهداشتی بیشتر رعایت شود، شیوع کرونا کمتر شده و به پایان کرونا زود تر خواهیم رسید.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار