گرگان- رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: روزانه حدود ۱۳۰ الی ۱۴۰ تن گوشت مرغ در گلستان تأمین و عرضه شود.
کد خبر: ۱۰۰۴۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶ 25 October 2021

علی اصغر اصغری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: روزانه حدود ۱۳۰ الی ۱۴۰ تن گوشت مرغ در استان تأمین و عرضه شود.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: براساس آمار روزانه دامپزشکی وضعیت مرغ بهتر شده و مشکل در سطح ملی است و آن دوگانگی در قیمت گوشت مرغ است.

وی افزود: اخیراً اخباری مبنی بر افزایش قیمت گوشت مرغ از مبادی رسمی اعلام شده و به کیلویی ۳۱ هزار تومان رسیده است و این قیمت در برخی از استان‌ها اجرا شده و در برخی از استان‌ها مانند گلستان اجرا نشده است.

اصغری بیان کرد: نیاز است مسئولان ارشد استان هر چه زودتر با تشکیل کارگروه تنظیم بازار استان تکلیف این دوگانگی را برطرف کنند و نمی‌توانیم در استان مجاور شاهد قیمت ۳۱ هزار تومان بوده اما در گلستان همچنان ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود زیرا این امر سبب خروج غیرقانونی مرغ از استان می شود.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به تغییر قیمت تخم مرغ طی روزهای گذشته، افزود: قیمت تخم مرغ به هر کیلو ۲۱ هزار تومان برای مصرف کنندگان رسیده است.

اصغری اضافه کرد: روزانه ۶۰ تن تخم مرغ در استان از طریق واحدهای مرغ تخمگذار به عاملیت شرکت تعاونی واحدهای مرغ تخمگذار تامین می شود.

رئیس اداره بازرسی نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان افزود: این میزان براساس سهمیه سازمان جهاد و سند برنامه ریزی شده در فروشگاه های رسمی و دارای پروانه کسب در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار