رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد؛
گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هفته آینده هیاتی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برای بررسی میدانی و کارشناسی پتروشیمی گلستان به گرگان خواهند آمد.
کد خبر: ۱۰۲۱۷۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴ 10 January 2022

به گزارش تابناک گلستان، حیدر آسیابی، شامگاه دوشنبه در گفتگوی ویژه خبری با موضوع دستاوردهای سفر ۲۵ آذر رئیس قوه قضاییه به گلستان اظهارکرد: این سفر هم از حیث ترکیب اعضای شورای عالی قضایی و حضور آنها در شهرستان ها کامل و جامع بود.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه دو پرونده کثیرالشاکی در این سفر بررسی شد، گفت: موضوع پتروشیمی گلستان یکی از مهم ترین مصوبات و پیگیری های انجام شده در سفر رئیس قوه بود که اختیارات ویژه به استان برای پیگیری و حل مشکلات آن داده شد.

آسیابی افزود: یک هفته پس از سفر رئیس قوه به استان از محل پتروشیمی بازدید و مشکلات و روند ساخت را از نزدیک پیگیری کردیم و با پیگیری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی و مذاکره تلفنی با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ایران قرار شد یک گروه کارشناسی از وزارت نفت و شرکت پتروشیمی ایران در سفر به استان برای راه اندازی پتروشیمی گلستان چاره جویی کنند.

وی بیان کرد: این هیئت از محل پتروشیمی بازدید و در جلسه ای با حضور مسئولان اجرایی و قضایی استان مسائل حقوقی، مالی و کارشناسی این پروژه را، بررسی می کنند.

آسیابی از شروع ساخت و ساز طرح موج های آبی گنبد هم خبر داد و اضافه کرد: این پرونده هم دومین پرونده کثیرالشاکی بررسی شده در سفر رئیس قوه به استان بود که در نشست ۶ ساعته با شاکیان و متهم پرونده، قرار شد کار تکمیل این پروژه به مجری فعلی آن سپرده شود.

آسیابی گفت: قرار شده با اخذ وثیقه های متناسب با مطالبات شاکیان، متهم از زندان آزاد و ساخت و ساز در پروژه آغاز شود و پروژه مجدداً از سر گرفته شده است.

رئیس کل دادگستری گفت: محل اجرای طرح در توقیف دادگستری بوده و تا زمان تکمیل، مجری طرح حق فروش آن را ندارد.

وی افزود: رئیس دادگستری و دادستان گنبد هم بر متهم و هم روند ساخت و ساز نظارت می کنند و خود من هم هر سه ماه یکبار از محل سرکشی خواهم کرد.

آسیابی ادامه داد: اگر در مهلت تعیین شده یکساله طرح تکمیل نشود با اختیاراتی که رئیس قوه تفویض کرده است، دادگاه ویژه تشکیل و متهم محاکمه و طرح با سرمایه گذار دیگری تعیین تکلیف خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار