معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: قرارگاه عملیاتی زائران ایام پایانی ماه صفر در استان‌های معین کشور تشکیل شد.
کد خبر: ۱۰۶۹۲۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴ 24 September 2022

به گزارش تابناک گلستان، جواد واحدی ظهر امروز در جمع مدیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان‌های شرقی کشور اظهار داشت: استان گلستان دارای پتانسیل‌های خوبی در زیرساخت‌های گردشگری است که با کمی توجه به آن و جدیت در انجام امور این استان می‌تواند به شاهراه گردشگری کشور تبدیل شود.

وی گفت: استفاده بیشتر از ظرفیت بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی استان‌های شمال شرق کشور نیازمند راه‌اندازی کریدور گردشگری است تا از این فرصت برای برای رفع دغدغه‌های اشتغال و افزایش درآمد ساکنان این مناطق استفاد شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و سمنان می‌توانند بسته پیشنهادی گردشگری کامل تهیه کرده و برای اجرای آن با یکدیگر تفاهم‌نامه امضا کنند.

وی ادامه داد: برای این موضوع مهم مدیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان‌ها، تشکیل دبیرخانه را در دستور کار خود قرار داده و از طریق وزارتخانه هم مورد حمایت قرار می‌گیرد تا شمال کشور پایلوت گردشگری شود.

واحدی همچنین با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران ایام پایانی ماه صفر در مشهدمقدس گفت: تاکنون استان‌های معین این قرارگاه از جمله مازندران، گلستان، خراسان جنوبی، سمنان، خراسان شمالی و گلستان در ارائه خدمات به زائران عبوری به استان خراسان رضوی و شهر مشهدمقدس، خیلی خوب عمل کرده‌اند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از مدیریت قرارگاه عملیاتی در خراسان رضوی در ارائه خدمات به زائران قدردانی کرد و افزود: در مشهد برای اسکان زائران در روزهای پایانی ماه صفر به ظرفیت 684 هزار نفر شب خواب ایجاد شده، اما باید از ظرفیت شهرهای اطراف این شهرستان هم در مواقع لزوم استفاده شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار