استاندار گلستان می‌گوید: تغییر کاربری فضای‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی در استان و تبدیل آن‌ها به پایگاه‌های فرهنگی سبب ارتقاء سرانه مطالعه در استان می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۷۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹ 16 November 2022

به گزارش تابناک گلستان، علی محمد زنگانه در دیدار با کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان با تبریک فرا رسیدن هفته کتاب و کتاب خوانی و تقدیر از فعالان این عرصه کم توجهی به حوزه فرهنگ در سال‌های اخیر را امری ناخوشایند خواند و گفت: دولت مردمی و ایران قوی گام‌های بلندی در راستای توسعه فرهنگ کتاب در گلستان برداشته است.

او گفت: رشد ۴۸ درصدی اعتبارات حوزه کتابخانه‌های استان نسب به سال گذشته و اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال در این راستا محسوب می‌شود.

دکتر زنگانه از بهره برداری کتابخانه نگین شهر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در هفته کتاب امسال دومین کتابخانه در شهرستان کمتر توسعه یافته مراوه تپه در فضایی بالغ بر ۳۶۰ متر مربع در فاز اول با اعتبار ده میلیارد ریالی افتتاح شد.

استاندار با اشاره به عدم وجود فضای کتابخانه‌ای در ۴ شهر قرق، گیلداغ، دوزین و سنگدوین گفت: سرانه مجموعه کتابخانه‌ها ناچیز است، اما شکل گیری مجمع خیرین کتابخانه و استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی می‌تواند زمینه توسعه فضای کتابخانه‌های استان را گسترش دهد.

استاندار گلستان در این دیدار تاکید کرد: فرمانداران استان ارزیابی لازم نسبت به پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌های استان به مجموعه کتابخانه‌ها داشته باشند.

دکتر زنگانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور ۲۵۰ هزار نفری از سراسر کشور در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران زمین بیان کرد: گلستان از پایلوت‌های کشوری و میزبانی جشنواره‌های بین المللی استقبال می‌کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار