رئیس کل دادگستری گلستان:
در قالب این طرح قضات گلستانی با حضور در مساجد شهرها و روستاهای استان به سوالات حقوقی مردم پاسخ می دهند و به کمک ائمه جماعات و هیات امنای مساجد برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش می کنند .
کد خبر: ۳۵۵۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴ 04 January 2017
در قالب این طرح قضات گلستانی با حضور در مساجد شهرها و روستاهای استان به سوالات حقوقی مردم پاسخ می دهند و به کمک ائمه جماعات و هیات امنای مساجد برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش می کنند .

رئیس کل دادگستری گلستان و معاونان او در نخستین گام اجرای این طرح ، دیشب به مسجد امام رضا علیه السلام کوی امام رضای گرگان رفتند و پس از اقامه ی نماز ، مشکلات مردم را شنیدند و به سوالات حقوقی و قضایی آن ها پاسخ دادند.

رئیس کل دادگستری گلستان در جمع مردم  کوی امام رضای گرگان گفت :  این طرح با محوریت مساجد و به منظور افزایش رضایت مردم و تلاش برای کاهش پرونده های ورودی به دادگاه ها اجرا می شود.

هادی هاشمیان با بیان این که در این طرح ما به دنبال آشنایی بیشتر مردم با حقوق شان هستیم گفت : اگر افراد با حقوق شان آشنا باشند نه به دیگران اجازه می دهند حق شان را تضییع کنند و نه خودشان حق دیگران را نادیده می گیرند.

وی با اشاره به پیچیدگی های زندگی امروز از مردم خواست : آگاهای های حقوقی شان را افزایش دهند و در اموری مانند عقد قرارداد ، پیش فروش و پیش خرید مسکن حتما با وکلا و کارشناسان مشورت کنند تا  هم خودشان گرفتار عواقب ناآگاهی شان شوند و هم برای دستگاه قضایی تولید پرونده نکنند.

 هاشمیان افزود : تجربه نشان داده است هر چه آگاهی مردم درباره ی مباحث حقوقی بیشتر باشد، میزان ورودی پرونده ها به محاکم نیز به همان میزان کاسته می شود .

این مقام ارشد قضایی استان با بیان این که مدت زمان رسیدگی به پرونده ها، مهم ترین دغدغه ی مردم است گفت : کاسته شدن امار پرونده های ورودی به محاکم ، زمان رسیدگی به پرونده ها به ویژه پرونده های حساس و مهم را کاهش می دهد.

هادی هاشمیان با اشاره به کاهش 18 هزار فقره پرونده در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال گفت : همین کاهش فرصتی را برای قضات ما فراهم کرد تا تعداد پرونده های مسن استان که مربوط به سال 92 و پیش از ان است را از یکهزار و 500 فقره در ابتدای امسال به 800 فقره تا پایان آذر کاهش دهند.

هاشمیان ابراز امیدواری کرد : با اجرای طرح آگاهی بخشی حقوقی ، شمار بیشتری از پرونده های ورودی به محاکم استان کاسته شود.

هاشمیان افزود : پیش از این این نیز دادگستری گلستان به منظور آگاهی بیشتر مردم از قوانین و مقرارت ، برنامه ی تلویزیونی سیمای قانون را از شهریور امسال ، زنده روی آنتن برده است .

به گفته ی هاشمیان برنامه سیمای قانون همکاری مشترک دادگستری و صدا و سیماست و شنبه ی هر هفته از ساعت 19 به مدت 45 دقیقه ، از شبکه ی گلستان پخش می شود.

وی افزود : قضات در این برنامه ، شنبه ی هر هفته از ساعت 19 به مدت 45 دقیقه به سوالاتی که مردم پیامکی یا تلفنی می پرسند ، پاسخ می دهند.

به گفته ی این مقام ارشد قضایی استان ، محورهای این برنامه بر اساس تعداد پرونده های تشکیل شده در محاکم ، تعیین می شود .

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: