استاندار گلستان در نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری های کشور:
استاندار گلستان اظهار کرد: ایجاد بنگاههای اقتصادی با استفاده از دانش بومی و فناوری روز، درآمد پایدار روستایی را ایجاد می کند و از این طریق می توان توسعه روستایی را فراهم آورد.
کد خبر: ۴۵۸۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲ 12 July 2017
 استاندار گلستان اظهار کرد: ایجاد بنگاههای اقتصادی با استفاده از دانش بومی و فناوری روز، درآمد پایدار روستایی را ایجاد می کند و از این طریق می توان توسعه روستایی را فراهم آورد.
 
 دکتر حسن صادقلو در نشست مدیران کل امور روستایی و شوراها استانداری های سراسر کشور تصریح کرد: کار در روستاها باید با روح عبادی صورت گیرد چرا که درآمد روستاییان به دلیل توکلی که در انجام اموراتشان دارند با برکت همراه است.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه ی روستایی در نگاه ریاست محترم جمهوری تصریح کرد: ایجاد بنگاههای اقتصادی با استفاده از دانش بومی و فناوری روز، درآمد پایدار روستایی را ایجاد می کند و از این طریق می توان توسعه روستایی را فراهم آورد.

وی افزود: باید کتاب دانش بومی هر استانی تدوین شود چرا که دانش بومی به عنوان میراث اشتغال گذشتگان می تواند راهگشای مسیر آینده ی روستاها باشد.

وی یادآور شد: متاسفانه بین صاحبان مشاغل و علم روز تقابل وجود دارد که باید اعتماد این دو به یکدیگر جلب شود و تلاش کنیم با ایجاد اشتغال در روستاها هویت آنها را حفظ نماییم و زمینه های پایداری در روستا و کاهش آسیب به شهرها را فراهم آوریم.

استاندار گلستان با اشاره به ایجاد دومین موزه روستایی کشور در گلستان پس از موزه روستایی سراوان گیلان اظهار کرد: باید در هر استانی برای حفظ و پاسداشت روستاها و سنت های کهن روستایی موزه ی روستایی احداث شود تا مدلی از آرامش بخشی برای مردم رونمایی گردد.

دکترصادقلو جاذبه های گردشگری روستایی در دنیا را به عنوان یک شاخص بیان کرد و افزود: امروز بزرگترین جاذبه ی گردشگری در جهان میراث روستایی است و ما باید به سمت مدل روستایی در گردشگری و جذب گردشگران حرکت کنیم.

وی با اشاره به نشست مدیران کل امور روستایی و شوراها استانداری های سراسر کشور، گفت: باید در این نشست ها تبادل تجربیات موفق و ناموفق صورت گیرد و این تبادل اطلاعات مستند سازی و مورد پیگیری قرار گیرد.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت اقدامات عمرانی در حوزه ی روستایی یادآور شد: توجه به اقدامات فرهنگی و همچنین توسعه ی مباحث ICT و روستای مجازی می تواند در توسعه ی اشتغال روستایی نقش بسزایی داشته باشد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: