هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی شهرستان مراوه تپه با حضور معاون فرماندار و اعضای شورا در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
کد خبر: ۴۵۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸ 12 July 2017
هفتمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب زیرزمینی شهرستان مراوه تپه با حضور معاون فرماندار و اعضای شورا در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حسینی نیا معاون فرماندار شهرستان در این جلسه ضمن تشکر از رئیس اداره منابع آب شهرستان کلاله و مراوه تپه به لحاظ تهیه وارائه گزارش خوب از سیمای منابع آب شهرستان و اقدامات صورت گرفته در سال زراعی 95، تمدید پروانه های بهره برداری مشترکین مجاز، اطلاع رسانی به کشاورزان در خصوص اخذ سهمیه سوخت وحفاظت از منابع آب زیرزمینی را ضروری اعلام نمود که با همکاری همه اعضا می بایست تحقق یابد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان های کلاله و مراوه تپه در ابتدا گزارش کاملی در خصوص سیمای منابع آب شهرستان وضعیت بارندگی ها در منطقه، تشریح و نقش اهمیت رودخانه ها در تامین آب مورد نیاز، تغذیه سفره های زیرزمینی و... پرداخت و بیان کرد: با توجه به کاهش سفره های آب زیرزمینی نسبت به سنوات قبل، لزوم توجه به مصرف بهینه آّب خصوصا در بخش کشاورزی از طریق رعایت الگوی کشت وبکارگیری سیستم های نوین آبیاری ضروری است.

مهندس ثابتی تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل افزایش رفاه حال متقاضیان، کاهش ترددهای غیر ضروری و افزایش سرعت پاسخگویی به درخواست های متقاضیان، 27 خدمت از خدمات آبهای زیرزمینی شرکت آب منطقه ای از طریق ادارات پست وپیشخوان دولت و دفاتر ICT روستایی ارائه می شود.

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید، اطلاع رسانی لازم در سطح منطقه در خصوص تمدید پروانه های بهره برداری از چاه ها و موتور پمپ ها برای سال جاری بعمل آید و اجرای طرح های سیستم آبیاری تحت فشار به منظور مصرف بهینه آب کشاورزی یه طور مستمر پیگیری ئنتیجه اقدامات بعمل آمده در جلسه بعد ارائه شود. همچنین مقرر شد به صاحبان چاه های غیر مجاز و مجاز دارای اضافه برداشت هیچ گونه خدمات و تسهیلات ارائه نشود.   
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: