آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیداری با حضور بخشدار، امام جمعه و جمعی از روحانیون بخش داشلی برون و اینچه برون اظهار کردند: نزدیک عید قربان هستیم، ان شالله این عید برای همه مسلمانان مبارک باشد و همچنین خداوند همه زوار بیت الله را مورد رحمت و مغفرت خود قرار دهد.
کد خبر: ۴۸۳۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ 24 August 2017
آیت الله سید کاظم نورمفیدی در دیداری با حضور بخشدار، امام جمعه و جمعی از روحانیون بخش داشلی برون و اینچه برون اظهار کردند: نزدیک عید قربان هستیم، ان شالله این عید برای همه مسلمانان مبارک باشد و همچنین خداوند همه زوار بیت الله را مورد رحمت و مغفرت خود قرار دهد.

وی با بیان این که در روایات داریم، زوار وقتی از حج باز می گردند آمرزیده و پاک پاک می شوند، یادآور شد که امسال استان ما بیش از هفت هزار زائر دارد و این در حالی است که سهمیه استان هر سال حدود دو هزار نفر بود.

امام جمعه گرگان در ادامه نخستین هدف همه زوار بیت الله را اتصال بیشتر با خدا و تجدید و تقویت بندگی دانست و گفت: تنها این نیست و اهداف دیگری هم درباره حج مورد نظر است. این منافع نمی تواند منافع دنیوی باشد و مصالح امت اسلامی است که امیدوارم اتفاق بیفتد.

نماینده ولی در استان گلستان در ادامه درباره مشکلات آبی مطرح شود توسط اهالی اینچه برون اشاره کرد و گفت: آب در کل کشور یک مشکل است و رئیس جمهور هم در مراسم معرفی وزرا یکی از مشکلات را آب عنوان کرد؛ ما هم مانند سایر نقاط کشور در استان گلستان با مشکل آب رو به رو هستیم.

وی با یادآوری این که 90 درصد آب استان در بخش کشاورزی مصرف می شود، از این که بخش زیادی از این مقدار آب هم هدر می رود گله و تصریح کرد: این که واقعا آیا دولت توان دارد بتواند یکباره این مشکل را در همه  استان ها حل کند یا خیر معلوم است که توانایی به این صورت نیست.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که این مشکل آب منطقه را تا جایی که بتوانم هم از مسئولان استان و هم کشوری پیگیری می کنم، گفت: اگر انشالله وزیر نیرو انتخاب شود از این مسیر هم پیگیر می شویم.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که در بعضی مواردباید به صورت ویژه پیگیری کرد، گفت: من فکر می کنم منطقه ترکمن صحرا هم باید به صورت ویژه پیگیری کرد زیرا مشکل آب آنجا بیشتر است.

وی اضافه کرد: بیشتر آب منطقه ترکمن صحرا از رود اترک تامین می شود و الان هم که مشکلات زیادی دارد.

امام جمعه گرگان با بیان این که خود گنبد هم شاید مشکل آب داشته باشد، اظهار کرد: استان ما، استان شالی کاری نیست و زمین های کشاورزی و شالی ها اکنون خشک شده است؛ آنوقت از چاه های عمیق استفاده می کنند برای شالی که این راه درستی نیست.

وی با تاکید بر این که من از هر راهی که بتوانم پیگیری می کنم اما قول نمی دهم، اضافه کرد: نمایندگان مجلس منطقه هم باید پیگیری کنند؛ البته همه نماینده ها را توصیه می کنم که پیگیر مشکل آب در سطح کشور باشند اما نمایندگان منطقه شما باید ویژه پیگیری کنند.

وی خواستار پیگیری مسئولان اجرایی استان برای مشکل آب شد و گفت: برخی مشکلات باید در چرخه مدیریت استانی و کشوری تصمیم گیری شود اما برخی مشکلات را می توان در استان حل کرد.

آیت الله نورمفیدی در پایان خاطرنشان کرد: حل مشکل آب به صورت اساسی راه درازی دارد که نمی توان الان قول داد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: