رئیس کل دادگستری گلستان:
دادگاه انقلاب گرگان رای پرونده 8 هزار صفحه ای باند موسوم به قتل های سریالی گلستان را صادر کرد.
کد خبر: ۵۰۴۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵ 07 October 2017
دادگاه انقلاب گرگان رای پرونده 8 هزار صفحه ای باند موسوم به قتل های سریالی گلستان را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت : دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم را به نفی بلد ( تبعید ) محکوم کرد.

هادی هاشمیان افزود : این باند سه نفره ، 80 فقره سرقت مسلحانه و 13 قتل را در فاصله سال های 79 تا 94 در استان های گلستان و مازندران مرتکب شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت : رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور از بهمن 95 در دادگاه انقلاب گرگان ، به اتهام افساد فی الارض و محاربه آغاز شده بود.
به گفته ی هاشمیان ، حکم صادر شده در دادگاه انقلاب ، قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است .

وی با بیان این که با صدور این حکم ، پرونده اعضای باند در دادگاه انقلاب بسته شد افزود : این پرونده برای رسیدگی از جنبه ی خصوصی جرم در مورد قتل ها و سرقت ها به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت : اعضای باند معروف به " قتل های سریالی "، بهار 94 به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ، شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه ، در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است .

وی گفت : به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی ، آن ها نیز دستگیر شدند.

هاشمیان افزود : اعضای این باند ، دام ، انواع ماشین آلات کشاورزی ، موتور آب ، موتورسیکلت و خودرهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مال باختگان آنان را نیز با اسلحه به قتل می رساندند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار