استاندار گلستان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛
استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در جامعه، اظهار کرد: گلستان رتبه هشتم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید را داراست و باید بانک های استان همکاری لازم را جهت تسهیل در امر کارآفرینی داشته باشند.
کد خبر: ۵۰۶۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶ 09 October 2017
 استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در جامعه، اظهار کرد: گلستان رتبه هشتم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید را داراست و باید بانک های استان همکاری لازم را جهت تسهیل در امر کارآفرینی داشته باشند.

دکتر حسن صادقلو ،استاندار گلستان،در چهل و سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان،گفت: باید لیستی از بنگاه های اقتصادی که به دلیل معوقات بانکی به تملک بانک ها درآمده است، آماده شود تا در مورد آنها تعیین تکلیف شود.

وی افزود: با توجه به اینکه در کشور 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات به رونق تولید و 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی اختصاص یافته است، نیاز است شورای هماهنگی بانک های استان مغایرت ها بین بانک ها را مرتفع سازد و زمینه ارائه تسهیلات به متقاضیان را ایجاد نماید.

دکتر صادقلو تصریح کرد: تا کنون 594 واحد تولیدی به بانک های استان معرفی شده اند و مبلغ 31 میلیارد و 400 میلیون تومان به 21 واحد تولیدی پرداخت شده و لازم است بانک ها جهت بررسی و تسریع در پرداخت همکاری لازم را با متقاضیان داشته باشند.

وی یادآور شد: در سال جاری 50 میلیارد تومان از محل تبصره 36 جهت تقویت مباحث مرتبط با انرژی به استان اختصاص یافته است که می توان از آن در جهت تقویت شهرک های صنعتی استفاده کرد.

استاندار گلستان تسهیلات رونق تولید را فرصتی برای تولیدکنندگان دانست و افزود: لیست افرادی که به بانک ها جهت تکمیل پرونده و یا دریافت تسهیلات مراجعه نکرده اند مشخص شود و متقاضیان دیگر جایگزین شوند و از این امکان استفاده نمایند.

دکتر صادقلو از بانک ها خواست تلاش کنند تا مشکلات تولید کنندگان مرتفع شود تا آنان در راستای افزایش تولید و اشتغال اقدام نمایند.

همچنین در چهل و سومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گزارشی از اقدامات کارگروه ارائه کرد و همچنین مشکلات 5 واحد تولیدی استان بررسی شد و با حضور استاندار گلستان، دستگاه های اجرایی مرتبط و مدیران عامل بانک ها دستوراتی جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی صادر شد.
 

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار