معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با تلاشهای صورت گرفته در عرصه بهداشت، درمان و سلامت استان در دولت تدبیر و امید، طی دو سال گذشته 850 تخت بیمارستانی به استان اضافه شده است.
کد خبر: ۵۰۶۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶ 10 October 2017
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با تلاشهای صورت گرفته در عرصه بهداشت، درمان و سلامت استان در دولت تدبیر و امید، طی دو سال گذشته 850 تخت بیمارستانی به استان اضافه شده است.

"علی اصغر طهماسبی" در همایش (سلامت، باید ها و نباید ها در دولت دوازدهم) که در حاشیه ایین افتتاح اولین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، توانبخشی و دارویی شمال کشور برگزار شد، اظهار کرد: اینگونه همایش ها فرصت مناسبی است که بتوانیم دستاوردها، فرصت ها، اقدامات و تجارب بدست آمده در حوزه سلامت را به معرفی نماییم.

وی استفاده از ظرفیت ها در راستای ارتقاء سطح دانش و آگاهی تولید کنندگان، آشنایی و توسعه فعالیت ها، حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان، به روز شدن تجهیزات پزشکی، حمایت از فناوری روز دنیا و ارتباط مؤثر مراکز درمانی با صنعت روز دنیا را از دستاوردهای برپایی نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دارویی عنوان کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه با تأکید بر توسعه سلامت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، آنها را دو بال توسعه سلامت کشور خواند و گفت: تا زمانیکه توسعه صورت نگیرد، پیشرفتی نیز حاصل نخواهد شد.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به برنامه محور بودن فعالیت های حوزه سلامت در استان گلستان تصریح کرد: طی چهار سال گذشته ما در کنار اجرای موفقیت آمیز طرح کشوری تحول سلامت و افزودن 850 تخت بیمارستانی اقدامات دیگری از جمله ساماندهی داروخانه ها، عطاری ها و جلوگیری از فعالیت کشتارگاههای غیر بهداشتی نمودیم که علی رغم تمامی مقاومت هایی که در این حوزه صورت گرفت، سرانجام پس از سالها این مهم در استان گلستان محقق شد.

طهماسبی اضافه کرد: ریشه کن نمودن بیماری سالک که در شرق استان به وفور دیده می شد از دیگر اقدامات مهم حوزه سلامت استان است که با همت دانشگاه علوم پزشکی گرگان محقق شده است.

وی در ادامه گفت: از مجموع 20 اولویت کاری استان 4 اولویت متعلق به حوزه سلامت و امنیت غذایی است، ضمن اینکه ما به دنبال تهیه برنامه جامع سلامت استان و سند راهبردی این حوزه بوده ایم و در مدت چهار ساله دولت یازدهم نظارت بر کارکردها در حوزه سلامت را افزایش دادیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خاطرنشان کرد: با اجرای موفقیت آمیز طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید و اجرای نظام ارجاع سلامت در ادامه آن، یک انقلاب اساسی در حوزه سلامت کشور ایجاد شده است.

طهماسبی، رشد دانش پزشکی در مباحث سلولهای بنیادین، ترمیم ضایعات نخاعی، تولید داروهای راهبردی، به روز شدن دانش و فن آوری در ساخت تجهیزات پزشکی، کاهش هزینه بیماریهای خاص، پوشش بیش از 10 میلیون نفر زیر چتر بیمه ای کشور، پوشش بیمه ای مددجویان، کاهش چشمگیر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی و ... را از مهمترین دستاوردهای دولت در حوزه سلامت برشمرد.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 7 دانشکده پزشکی در کشور با ظرفیت 600 دانشجو وجود داشت، افزود: در حال حاضر 40 دانشگاه علوم پزشکی با ظرفیت 6 هزار نفر در سال در کشور وجود دارد و تعداد پزشکان از 17 هزار نفر قبل از انقلاب به 140 هزار پزشک افزایش یافته است.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در پایان بر ارتقاء سلامت روانی و اجتماعی بر مبنای آموزه های دینی و قرآنی و توسعه فرهنگ ایرانی اسلامی تأکید کرد.

نخستین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، توانبخشی و دارویی از 18 لغایت 20 مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی گرگان دایر می باشد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار