به مناسبت روز جهانی معلولان، استاندار گلستان به همراه سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از مدیران کل ستادی استانداری و مدیران کل بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) از ﻣﺮکز ﺗﻮاﻧﺒﺨشی نگهداری معلولین ذهنی باب الحوائج گرگان بازدید کرد.
کد خبر: ۶۸۶۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶ 03 December 2018

به گزارش تابناک گلستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در این بازدید با قدردانی از زحمات پرسنل مراکز نگهداری و توانبخشی بهزیستی گفت: این بازدیدها به منظور قدردانی و عرض خسته نباشید به پرسنل خدوم این مراکز انجام می­شود.
وی با اشاره به نگاه حمایتی دولت در حوزه معلولان و نیازمندان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در سالهای اخیر حمایتهای خوبی در حوزه بهزسیتی و کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام داده است.
هاشمی افزود: 74 مرکز نگهداری و توانبخشی بهزیستی در استان گلستان وجود دارد که به طور متوسط، ماهیانه مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان یارانه به این مراکز پرداخت می شود.
وی خاطرنشان کرد: 30 هزار نفر از 51 هزار معلول استان در این مراکز نگهداری می شوند که استان گلستان در این زمینه رتبه هفتم کشور را داراست و دولت ماهیانه چهار و نیم میلیارد تومان یارانه به عنوان مستمری به آنها می پردازد که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 40 درصد رشد داشته است.
استاندار گلستان گفت: در حوزه کمیته امداد نیز ماهیانه سه میلیارد و 800 میلیون تومان یارانه به نیازمندان استان پرداخت می شود که این رقم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد رشد یافته است.
وی افزود: این آمار و ارقام نشان می دهد که هم استان در حوزه کمک به نیازمندان همت بالایی داشته و هم دولت محترم نگاه و توجه ویژه ای به این حوزه دارد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام شده و برنامه ریزی های آینده بتوانیم کمی از رنج و سختی معلولان و خانواده های آنها را کاهش دهیم.
لازم به ذکر است، 12 آذر مصادف با 3 دسامبر روز جهانی معلولان نامگذاری شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار