با دستور حسن روحانی ستاد احیای زاینده رود برای تصویب در هیئت دولت مطرح می‌شود و نمایندگان مستعفی اصفهان به هدف خود رسیدند.
کد خبر: ۶۹۲۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱ 19 December 2018

به گزارش تابناک گلستان به نقل از خبرنگار الف، نمایندگان استان اصفهان در ادامه پیگیری ماجرای استعفای خود، بعدازظهر روز سه شنبه در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور خواستار تصویب ستاد احیای زاینده رود در هیئت دولت شدند.

در این نامه آمده است: «جناب آقای دکتر روحانی؛ ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران- با سلام -پیرو وعده بهمن ماه ۱۳۹۳ جنابعالی به مردم شهید پرور استان اصفهان مبنی بر زنده کردن زاینده‌رود و ضرورت احیاء زاینده‌رود خواهشمند است دستور فرمایید با هدف اعمال رویکرد یکپارچه در مدیریت رودخانه زاینده رود و ارائه راهکارهای مناسب تشکیل ستاد احیاء زاینده رود با اختیارات اصل ۱۳۸ قانون اساسی به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور و ساختار سازمانی مناسب (مشابه ساختار ستاد احیاء دریاچه ارومیه) موضوع تصویب نامه هیات وزیران به شماره ۴۹۵۰۳/۱۷۰۰۹۲ مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۲ و مصوبه ۱۳۹۲/۵/۲۷ در هیات دولت مصوب گردد».

این نامه عصر روز گذشته از سوی علی لاریجانی به رئیس جمهور رسانده شد و روحانی هم در دستوری خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول خود اینگونه نوشت؛ « دکتر جهانگیری، با توجه به اهمیت زاینده رود برای زندگی مردم، کشاورزی، صنعت و گردشگری، پیشنهاد نمایندگان محترم استان اصفهان بررسی و در دولت مطرح گردد».

خبرنگار الف در همین زمینه با حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر تماس گرفت و از وی پرسید که با توجه به دستور رئیس جمهور برای بررسی تقاضا و پیشنهاد نمایندگان مستعفی اصفهان، آیا از استعفاء منصرف می شوید و در جلسه امروز مجلس شرکت می‌کنید؟ که وی در جواب گفت: مجمع نمایندگان استان اصفهان ساعت هفت صبح امروز جلسه دارد و ما در این جلسه در خصوص شرکت در جلسه علنی تصمیم گیری می‌کنیم.

وی افزود: موضوع استعفای ما هم در این جلسه تعیین تکلیف می‌شود.

۱۹ نماینده از ۲۰ نماینده استان اصفهان ۲ هفته پیش در اعتراض به تامین نشدن آب استان اصفهان استعفاء دادند.

آنها تهدید کردند که استعفایشان جدی است و تا تامین نشدن آب استان و تعیین تکلیف استعفاء، در هیچ یک از جلسات مجلس شرکت نخواهند کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار