معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان به مناسبت هفته صنایع دستی به تشریح عملکرد واحد حمایت از تولید این معاونت در سال گذشته پرداخت.
کد خبر: ۷۵۴۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱ 15 June 2019

به گزارش تابناک  گلستان ؛ مریم حاجی ابراهیمی با اعلام این که در سال گذشته 3 هزار و 74 فقره مجوز صنایع دستی در استان صادر شده است تشریح کرد : صدور تعداد 1553 پروانه تولید انفرادی، صدور 15 پروانه تولید کارگاهی، صدور 2 جواز تأسیس و همچنین صادر کردن 1504 کارت شناسایی، آمار مجوزهای صنایع‌دستی در سال 97 بوده است.

وی گفت: در بحث صدور مجوز مشاغل خانگی نیزسال گذشته در استان809 مجوز صادر شد که از این تعداد 807 فقره مستقل و 2 فقره پشتیبان بوده است.

حاجی ابراهیمی همچنین از تمدید 3 هزار و 74 فقره مجوز صنایع دستی در سال 97 خبر داد و گفت : این تعداد شامل 15 فقره پروانه تولید گروهی و یک هزار و 611 فقره پروانه تولید انفرادی بوده است.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان درخصوص تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی حوزه صنایع‌دستی در سال گذشته گفت : در سال « حمایت از کالای ایرانی » معاونت صنایع دستی استان گلستان نسبت به پرداخت تسهیلات به 428 طرح از محل حمایت از مشاغل خانگی به مبلغ 42 میلیارد و 180 میلیون ریال اقدام کرده است.

وی افزود : در سال گذشته 1159 طرح تسهیلاتی از محل تسهیلات روستایی و عشایری به مبلغ 160 میلیارد و 162 میلیون ریال و 24 طرح تسهیلاتی از محل تسهیلات فراگیر به مبلغ 3 میلیارد و 320 میلیون ریال پرداخت شده است.

وی افزود : با پرداخت تسهیلات از این منابع در سال 1397 تعداد 1 هزار و 137 اشتغال جدید در سامانه رصد به ثبت رسیده است.

حاجی ابراهیمی با اشاره به دیگر اقدامات واحد حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان در سال گذشته گفت : دریافت 15 گواهی کیفیت کارگاه , تدوین استاندارد ملی سوزن دوزی ترکمن و برگزاری همایش بسته بندی از جمله این اقدامات بوده است.

وی در پایان با اشاره به برنامه های سال جاری واحد حمایت تولید معاونت صنایع دستی گفت : صدور بیش از 2 هزار مجوز , اعطای تسهیلات مختلف در صورت تامین اعتبار لازم , ایجاد مراکز تخصصی صنایع دستی و استانداردسازی کارگاه های تولیدی صنایع دستی از جمله برنامه های سال 98 واحد حمایت از تولید معاونت صنایع دستی استان می باشد.

گفتنی است ؛ معاونت صنایع دستی و هنر های سنتی شامل 3 واحد حمایت از تولید , توسعه و ترویج و صادرات و بازرگانی می باشد .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار