استاندار گلستان در پیامی ثبت جنگل های هیرکانی در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو را به عنوان سومین اثر جهانی ثبت شده استان به تمامی مردم شریف گلستان تبریک گفت.
کد خبر: ۷۶۰۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸ 06 July 2019
به گزارش تابناک گلستان متن کامل پیام دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در چهل‌ و‌ سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان به عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی ایران و سومین اثر گلستان افتخاری سِترگ است که آن را به تمامی مردم فرهیخته ی گلستان , شمال کشور و طبیعت دوستان ایران اسلامی تبریک عرض می نمایم.
بی شک ثبت جنگل هایی که بیش از 2 میلیون هکتار مساحت دارد و از آن در منابع تاریخی هخامنشی ایالت هیرکانیان یاد شده است و در عین حال به عنوان ذخیره گاه زیست کره و موزه تاریخ طبیعی جهانی یاد می شود , در راستای حفاظت جهانی از این اثر و معرفی آن در ترویج گردشگری نقشی بی بدیل دارد.
امید است پس از ثبت جهانی گنبد قابوس و دانش و مهارت ساختن و نواختن کمانچه ترکمن, جنگل های هیرکانی شاهد ثبت جهانی دیگر آثار فاخر میراث فرهنگی استان باشیم و در این راه از دکتر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی , مدیران و کارشناسان استانی این سازمان و تمامی دلسوزانی که جهت ثبت این افتخار ملی همراهی لازم را داشته اند صمیمانه  قدردانی می نمایم.
 
هادی حق شناس
استاندار گلستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار