معاون علوم پزشکی گلستان خبرداد
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: توزیع انسولین در داروخانه های منتخب گلستان، در همه شهرها به صورت مرحله ای صورت می گیرد.
کد خبر: ۹۳۴۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷ 25 January 2021

 

به گزارش خبرنگار مهر، پانیذ صدرایی شامگاه یکشنبه در گفتگوی خبری اظهارکرد: توزیع انسولین در داروخانه‌های منتخب گلستان، در همه شهرها به صورت مرحله‌ای صورت می‌گیرد.

وی افزود: ولی ممکن است به دلیل توزیع یخچالی دارو، بین شهرهای استان یکی دو روز فاصله زمانی وجود داشته باشد.

صدرایی بیان کرد: اگر به داروخانه منتخب مراجعه کرده و انسولین تمام شده بود، این به معنای نبود انسولین نیست بلکه دارو یک الی دو روز بعد در آن داروخانه موجود می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: توزیع دارو براساس تعداد بیماران به ترتیب از تهران صورت می‌گیرد حال نه در پارت وسیعی که ما بتوانیم در سطح همه داروخانه‌ها آن را توزیع کنیم اما به صورت بخش به بخش و مقطعی این کار انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در یکی دو برند خاص انسولین مانند لانتوس مشکلاتی وجود دارد و مصرف کننده هم قادر نیست از یک نوع انسولین به یک نوع دیگر تزریق را تغییر دهد.

صدرایی با بیان اینکه مردم می‌توانند با تماس با سامانه علوم پزشکی، لیست داروخانه‌های منتخب را دریافت کنند، گفت: کمبود کشوری و به دلیل تحریم‌های ظالمانه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار