پروژه های نیمه تمام مردم زلزله زده کرمانشاه و برگزاری نشست تدوین سند راهبردی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

بیش از یک سال از زلزله ویرانگر در استان کرمانشاه می گذرد ، واقعه ای تلخ که علاوه بر از دست دادن جان بسیاری از هموطنان ، خسارات زیادی به ساختمان ها و منازل این استان وارد آمد .البته از همان ابتدا کمک های مردمی و دولتی به سمت استان کرمانشاه سراریز شد و کاهاری خوبی انحام شد .

اگر به شهر سرپل ذهاب سفر کنید هنوز در سطح شهر چادرهای بسیاری برپاست که حدود یک سال سقف خانه هم میهنان این خطه شده است . در گوشه گوشه این شهر ساختمان ها و پروژه های نیمه تمام به چشم میخورد که به دلیل عدم تامین مالی متوقف شده اند و مردم و مسئولان منطقه کماکان منتظر تامین مالی و تکمیل این پروژه ها می باشد .

با وجود این مشکلات خبر می رسد که در هتل پارسیان کرمانشاه نشست دو روزه تدوین سند راهبردی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با صرف هزینه بالا با حضور حدود 100 مهمان در حال برگزاری است . از هزینه اجرای این نشست اطلاع دقیق در دست نیست .

برگزاری این نشست در پایان سال و آن هم بعد از گذشت بیش از سال از زلزله مهیب کرمانشاه چه ضرورتی می تواند داشته باشد ؟

در چند سال اخیر انواع همایش ها و نشست ها با صرف پول در موضوعات مختلف برگزار شده که هیچ خروجی نداشته و انتقادات فراوانی به همراه داشته است . به نظر میرسد برگزاری این نشست ها باید توسط مراجع ذیصلاح کارشناسی و ضرورت برگزاری آن بطور شفاف و دقیق مشخص شو د.

در حالیکه هنوز پروژه های نیمه تمام در استان کرمانشاه و مخصوصا سرپل ذهاب وجود دارد و تعدادی از خانواده های عزیز سرپل ذهاب در چادر زندگی می کنند برگزاری این نشست نمی تواند توجیه داشته باشد .

حال این سوال از مسئولان برگزاری این نشست مطرح است که هزینه برگزاری این نشست برای تکمیل و خانه دار شدن چه تعداد از خانواده های زلزله زده کافی است و در آستانه عید نوروز شادی را در دل این هموطنان شکوفا خواهد کرد ؟