رشد ۲۱۳ درصدی برداشت گندم در گلستان

گرگان- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان از رشد ۲۱۳ درصدی برداشت گندم در این استان خبر داد و گفت: برداشت گندم در گلستان از مرز یک میلیون و ۷۱ هزار تن عبور کرده است.
کد خبر: ۱۱۷۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵ 08 July 2024

به گزارش «تابناک گلستان»، روح‌الله مهری در این‌باره اظهار کرد: برداشت گندم در گلستان از مرز یک میلیون و ۷۱ هزار تن عبور کرده که تحویل این میزان گندم در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه برداشت گندم تا اواخر مرداد و یا حتی اواسط شهریور در استان ادامه دارد، افزود: پیش بینی می‌شود این میزان گندم تولید شده در استان تا پایان فصل برداشت به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن برسد.

ذخیره سازی ۲۰۰ هزار تن گندم در سیلوهای بخش دولتی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گلستان گفت: در حال حاضر ۹۷ درصد از مراکز خرید گندم در استان به فعالیت خود پایان دادند و تنها ۳ مرکز خرید در مناطق بالادست برای تحویل گندم در استان مستقر هستند.

وی یادآور شد: از میزان یک میلیون و ۷۱ هزار تن گندمی که از کشاورزان خریداری شده است برای نخستین بار میزان ۲۰۰ هزار تن در سیلوهای بخش دولتی ذخیره شده اینکه این رقم در سال گذشته ۶۷ هزار تن بود.

مهری با اشاره به اینکه ۵۰ درصد از مطالبات گندم کاران گلستان پرداخت شد، اظهار کرد: منتظریم دریافت مطالبات برخی از استان‌هایی که بعد از گلستان هستند به ۵۰ درصد برسد تا مجدداً واریزی‌ها برای استان انجام شود.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار