افتتاح ۷ آزمایشگاه همکار استاندارد دارای گواهینامه ۱۷۰۲۵ در گلستان

مدیرکل استاندارد گلستان از افتتاح ۷ آزمایشگاه همکار استاندارد دارای گواهینامه ۱۷۰۲۵ در زمینه آزمون مخازن خودرویی و مخازن جایگاه‌های CNG، سیلندر‌های تحت فشار طبی و صنعتی و اطفا حریق، مواد غذایی و محصولات کشاورزی و ... به مناسبت روز جهانی تایید صلاحیت در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۱۷۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۳۰ 19 June 2024

به گزراش تابناک گلستان، سیدمهدی حسینی در حاشیه مراسم افتتاحیه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن نهم ژوئن و روز جهانی تائید صلاحیت با شعار "اعتبار بخشی «توانمند سازی فردا و شکل دادن به آینده»، ۱۲۶ آزمایشگاه همکار استاندارد دارای گواهینامه ۱۷۰۲۵ در سراسر کشور افتتاح شد که تعداد ۷ آزمایشگاه در استان گلستان بود.

حسینی افزود: استاندارد بین المللی ISO ۱۷۰۲۵ استانداردی تخصصی است که ویژه آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون است و به احراز صلاحیت این آزمایشگاه‌ها می‌پردازد.

وی ادامه داد: این استاندارد الزامات کلی برای احراز صلاحیت انجام آزمون‌ها و یا کالیبراسیون و همچنین نمونه برداری را مشخص می‌کند. استاندارد بین المللی ISO ۱۷۰۲۵، روش‌های استاندارد و همچنین غیراستاندارد و روش‌های توسعه یافته توسط آزمایشگاه که در اجرای آزمون و کالیبراسیون استفاده می‌شوند را پوشش می‌دهد.

مدیرکل استاندارد گلستان افزود: توجه به ارتقاء کیفیت، تسهیل تجارت، بازنگری و استقرار الزامات فنی متناسب با نیاز‌های پیش روی تجارت، عضویت در مجامع بین‌المللی تایید صلاحیت، از جمله اهداف مرکز ملی تایید صلاحیت ایران است و کلیه نهاد‌های ارزیابی انطباق باید در انجام به موقع و صحیح وظایف مربوطه با توجه به خط مشی تعیین شده توسط مرکز ملی تایید صلاحیت کوشا باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار