برگزاری ۱۰ دوره آموزشی صنایع‌دستی در گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از برگزاری ۱۰ کارگاه و دوره آموزشی صنایع‌دستی در استان در سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۵۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۲ 10 July 2024

برگزاری ۱۰ دوره آموزشی صنایع‌دستی در گلستان

به گزارش «تابناک گلستان»، محمدجواد ساوری با اشاره به اهمیت آموزش در راستای رونق صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، اظهار کرد: در سه‌ماهه ابتدای سال جاری ۱۰ دوره و کارگاه آموزشی صنایع‌دستی در قالب آموزش شاغلان و دوره‌های آموزشی ترویجی کوتاه‌مدت برای ۱۵۰ نفر اجرایی شد.

وی افزود: از این تعداد دوره آموزشی، پنج دوره در حوزه آموزش شاغلان صنایع‌دستی برای ۸۰ صنعتگر ازجمله زنجیره ارزش، توانمندسازی فعالان صنایع‌دستی، آسیب‌شناسی صنایع‌دستی، بازاریابی دیجیتال، بازرگانی، صادرات و دیگر موارد برگزار شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: همچنین ۵ دوره آموزشی عمومی صنایع‌دستی هم برای ۷۰ علاقه‌مند به صنایع‌دستی در رشته‌های رودوزی‌های سنتی، سفال و سرامیک، نساجی سنتی، چرم و تولیدات چرمی دست‌دوز اجرایی شد.

ساوری اظهار کرد: در سال جاری اجرای دوره‌های آموزشی در رشته‌های اولویت‌دار و سایر رشته‌های صنایع‌دستی استان بر اساس ظرفیت سنجی به ترتیب اولویت در شهرها و روستاهای استان، خصوصاً شهر و روستاهای ملی به‌منظور برند سازی جغرافیایی و مکانی موردتوجه قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار