گرگان- معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای احیا و مرمت دیوار بزرگ گرگان خبرداد.
کد خبر: ۱۰۶۹۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲ 24 September 2022

به گزارش تابناک گلستان، گردهمایی منطقه‌ای مدیران‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پنج استان کشور با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی و به میزبانی استان گلستان بعدازظهر شنبه برگزار شد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این جلسه گفت: تعامل و هم‌افزایی این پنج استان شمالی می‌تواند پکیج مناسبی برای توسعه گردشگری و همچنین ایجاد اشتغال مولد فراهم سازد.

جواد واحدی افزود: برای اجرای مطالعات، احیا و مرمت دیوار بزرگ گرگان اعتباری به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اختصاص خواهیم داد که از این میزان ۳۰ میلیارد ریال در سال جاری تخصیص می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان‌های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و سمنان می‌توانند بسته پیشنهادی گردشگری کامل تهیه کرده و برای اجرای آن با یکدیگر تفاهمنامه امضا کنند.

واحدی بیان کرد: قرارگاه عملیاتی ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران ایام پایانی ماه صفر در مشهد مقدس تشکیل شده که تاکنون استان‌های معین این قرارگاه از جمله مازندران، گلستان، خراسان جنوبی، سمنان، خراسان شمالی و گلستان در ارائه خدمات به زائران عبوری به استان خراسان رضوی و شهر مشهد مقدس، خیلی خوب عمل کرده‌اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان هم گفت: اعتبارات ملی باید متناسب و متناظر با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هر استان تعیین شود.

محمدجواد ساوری بیان کرد: گلستان با برخورداری از ظرفیت‌های منحصربه‌فرد گردشگری باید متناسب با پتانسیل‌ها، منابع بیشتری از اعتبارات ملی را به خود اختصاص دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار