معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان از توافق با یکی از بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات خودمالکی به متقاضیان نهضت ملی مسکن در گلستان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۷ 23 May 2024

به گزارش تابناک گلستان، اسدالله پناه یزدان صبح پنجشنبه سوم خرداد در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: متقاضیان خودمالک در طرح نهضت ملی مسکن کسانی هستند که سند مالکیت زمین آن‌ها به نام بخش خصوصی یا اشخاص حقیقی است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه هر متقاضی خود مالک می‌تواند برای ساخت تعداد واحد‌های در دست ساخت، تسهیلات دریافت کند، افزود: این متقاضیان می‌توانند مدارک لازم خود، یعنی سند مالکیت و پروانه ساختمان را پس از انتخاب بانک، بارگذاری کرده تا به بانک معرفی شوند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان همچنین تصریح کرد: برنامه چهارساله استان گلستان برای این حوزه انعقاد ۱۵ هزار و ۴۷۶ واحد بوده که تاکنون شش هزار و ۴۶۹ قرارداد مشارکت مدنی در بانک‌های عامل استان منعقد شده است.

وی افزود: مبلغ این تسهیلات در مرکز استان‌ها ۵۵۰ میلیون تومان بوده که با توجه به پیشرفت پروژه توسط بانک عامل به حساب متقاضی واریز می‌شود.

پناه یزدان از پرداخت تسهیلات خودمالکی خبر داد و گفت: تا کنون ۱۸ هزار و ۴۵۳ درخواست خودمالک در سامانه ثبت شده و متقاضیان خودمالک گلستانی می‌توانند برای تسریع در دریافت تسهیلات، بانک ارائه کننده تسهیلات را با ورود به پنجره ثبت اطلاعات خود در سامانه مورد نظر به بانک اقتصاد نوین تغییر دهند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی گلستان ضمن تقدیر از عملکرد بانک‌های استان، از به پایان رسیدن سهمیه بانک مسکن برای ارائه تسهیلات خودمالکی در استان خبر داد و گفت: در استان گلستان ۱۸ بانک تعهد ارائه تسهیلات خود مالکی به متقاضیان داشته و با برنامه ریزی‌های انجام شده، ارائه تسهیلات به متقاضیان مطلوب‌تر خواهد شد

برچسب ها: گلستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار